Długo zwlekałem z napisaniem kolejnego listu do Państwa

Szanowni Państwo!

Długo zwlekałem z napisaniem kolejnego listu do Państwa, bo ostatnia korespondencja była w styczniu br. i niestety na list wysłany do Państwa, także w styczniu, nie dostałem odpowiedzi, lecz nie stanowi to problemu. Uznałem, iż wynika to z faktu, czy będę chciał poznać zasady praktyki buddyjskiej, mówiąc szczerze to wydaje mi się, że wiadomo w sposób laiczny czuję zasady praktyki, bo do większego rozumienia potrzeba czasu – bo na wszystko czas pozwoli. Podstawą w tym momencie buddyzmu dla mojej osoby jest klarowność zasad i tego czego uczy nauka Buddy, nie wiem czy to odpowiednie określenie, ale realizm bardzo do mnie przemawia. Ponownie dziękuję za przesłane książki tzn.”Dobre pytania – dobre odpowiedzi”, dzięki której znalazłem większość nurtujących pytań, jakie miałem a propos założeń buddyzmu: podejście buddyzmu do znaczenia i wiary w Boga czy wskazań właściwego postępowania życiowego, długo można by opisywać moje refleksje i odczucia – lecz w skrócie to w pełni oddają, czego szukam, to czego potrzebuję i to co chcę zgłębiać w sferze mentalnej. Aktualnie po długich staraniach zostałem umieszczony na celi 2-osobowej, jestem osobą raczej spokojną i cenię sobie spokój, dużo czytam różnego rodzaju książki, interesuje mnie tematyka historyczna, a ówcześnie w miarę możliwości materiałów, jakie posiadam od Państwa, zgłębiam buddyzm, lecz na wdrożenie w moje życie potrzeba czasu i cierpliwości, której mi brakuje. Aktualnie staram się łączyć swoje życie względem Czterech Szlachetnych Prawd – są one dla mnie wyznacznikiem i kierunkiem dostosowania życia względem nauk Buddy. Jednocześnie czuję na etapie poznania buddyzmu, poznać medytację i zacząć ją regularnie praktykować, aby regularna medytacja pozwoliła mi poprawić koncentrację, a tą z biegiem czasu zapanować nad dotychczasowymi pragnieniami, które jak uczy Budda, są zbędne i sam teraz po przemyśleniach dochodzę do takich wniosków, ale do odpowiedniego podejścia do medytacji potrzebuję Państwa wiedzy jak i materiałów, bo będąc w zamknięciu mam ograniczone możliwości.
Uprzednio pisałem, że postaram się z Państwem skontaktować i kolega użyczył mi swojej karty telefonicznej, lecz na połączenie komórkowe nie mam środków, tym bardziej, że zmieniono tutejsze automaty telefoniczne i teraz obsługują tylko karty TelePin oraz White – Phone, a z innych nie da rady dzwonić. Jednak jestem dobrej myśli i mam nadzieję, ze uda się w końcu porozmawiać, a nie ukrywam zależy mi na tym, tylko na to wpływu nie mam aktualnie, więc proszę o zrozumienie i wyrozumiałość. Dziękuję za poświęcony czas na przeczytanie mojego listu i z góry za odpowiedź na niego.

W pouczeniach Buddy znalazłem ciekawy aforyzm, który w pewnym sensie dla mnie oddaje specyfikę miejsca, w którym przebywam i który na pewno ma mocny przekaz i wyrazistość…

„Gniewnego spokojem pokonasz, złego pokonasz dobrocią
skąpego szczodrością pokonasz, kłamcę pokonasz prawdą”
Dhammapada (Dhp.223 – Podstawy Dhammy

Pozdrawiam serdecznie

Marcin