Pożyteczna wolność – Adam Wietrzyński

Wolność to możliwość dokonania wyboru i zaangażowania się w realizację celu, który sobie postawimy. Możemy coś zrobić, możemy tylko mówić, że coś zrobimy, możemy też nie robić nic. Mamy zawsze wybór być biernym, aktywnym lub neutralnym.

Mój projekt ma charakter aktywnego działania i zaangażowania wielu osób. Chciałbym zachęcić i zaprosić wszystkich do tworzenia wspólnej platformy informacyjnej, która wspierałaby osoby borykające się z podstawowymi trudnościami życiowymi takimi jak brak dachu nad głową, pracy, zabezpieczeniem podstawowych środków do życia.

Na czym miałby polegać projekt, który mógłby być zorganizowany jak strona informacyjna działająca w sieci, dostępna w wirtualnej przestrzeni dla społeczności z wielu krajów. Przede wszystkim na konkretnych informacjach podawanych przez internautów z różnych krajów, którzy dzieliliby się wiedzą z zakresu:

• Możliwości zamieszkania w danym kraju (rejonie świata) wraz z możliwością podjęcia pracy także sezonowej, tymczasowej

• Wymaganiach prawnych obowiązujących na terenie tego kraju

• Wymaganych kwalifikacjach

• Popytu na określone zawody

• Danych adresowych urzędów, stowarzyszeń i innych podmiotów mogących udzielić konkretnych informacji pomocnych przy planowaniu wyjazdu.

• Przestrogi i aspekty kulturowo – obyczajowe

• Możliwości znalezienia mieszkania, cen wynajmu

Dzieląc się informacjami , dzielimy się wiedzą i pomagamy sobie nawzajem. Projekt wpisuje się również w obszar zaangażowania społecznego, rozwoju społecznych postaw w środowisku wielu krajów i kultur. Informacja i wiedza powodują ,ze ludzie stają się otwarci, kreatywni i bardziej zdeterminowani by angażować się w działania przynoszące pożytek zarówno w wymiarze indywidualnym jaki i zbiorowym.

Internet jako narzędzie społeczne i pożyteczne , może być wykorzystany nie biernie, ale czynnie. Możemy wykorzystując to narzędzie przyczynić się do zmiany świata dla osób, które szukają wsparcia i pomocy.

Zachęcam do wzięcia udziału w projekcie.