The Dhamma Brothers

Wschód spotyka się z Zachodem na Dalekim Południu USA. Przeludnione więzienie o zaostrzonym rygorze w Alabamie – wśród najgroźniejszych przestępców tego zakładu następuje dramatyczna przemiana, wywołana starożytną techniką medytacyjną.

Wysokie wieże strażnicze, podwójne rzędy drutów kolczastych i płot pod napięciem powstrzymuje rzeszę skazańców, którzy nigdy nie ujrzą światła dziennego. Nieliczni z nich zobaczą jego przebłysk, gdy więzienie stanie się pierwszym zakładem karnym o zaostrzonym rygorze w Ameryce Północnej, które zorganizuje długotrwałe odosobnienia Vipassany. Są to kursy dziesięciodniowych medytacji, odbywających się w całkowitym milczeniu, podczas których wymagane jest zaangażowanie zarówno emocjonalne, jak i fizyczne.

Bracia w Dharmie przedstawiają emocjonującą opowieść o ludzkich możliwościach i przemianie, towarzysząc i dokumentując historie więźniów w Donaldson Correction Facility, którzy biorą udział w tym ciężkim i intensywnym programie. Film ten, przełamuje stereotypy na temat ludzi za kratami, oraz -jak o nim mówi zakonnica, Siostra Helen Prejean (Przed Egzekucją)- „daje nadzieję ludzkiej rasie.”

Strona www: The Dhamma Brothers

Trailer na YouTubie: http://www.youtube.com/watch?v=Z8rPo8tZaKQ
Film niedostępny w polskiej wersji językowej.