Doing Time, Doing Vipassana

Zwycięzca Golden Spire Award w 1998 roku – nagrody przyznawanej na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w San Francisco. Ten niezwykły dokument zabiera widzów do wnętrza największego więzienia w Indiach – uznawanego jednocześnie za jedno z najcięższych więzień na świecie – pokazując ogromną zmianę, wywołaną wprowadzeniem medytacji Vipassany. Dając wyraz uznania dla filmu Odsiedzieć swoje, jury konkursowe oświadczyło:

„To wnikliwe i poruszające przedstawienie kursu medytacji Vipassany wywarło na mnie ogromne wrażenie. Nauka tej medytacji, jako narzędzia do przemiany jednostki, może być użyteczna dla wszystkich ludzi, o ile instytucje kulturowe, społeczne i polityczne będą potrafiły przyjąć i wesprzeć jej wyzwalające możliwości.”

Film został nagrodzony ponadto w 1998 NCCD Pass Awards – nagrodą przyznawaną przez American National Council on Crime and Delinquency. Szacowne grono ekspertów ustaliło Odsiedzieć swoje za film godny szerszego oddźwięku i zasługujący na wyjątkowe uznanie:

„(…)The National Council on Crime and Deliquency jest zaszczycone, mogąc wyrazić uznanie za doskonałe ukazanie amerykańskiej widowni złożonych problemów związanych z przestępczością. Mamy nadzieję, że ta nagroda posłuży jako trwały symbol, że wasze dzieło potrafi coś zmienić…”