Kartka dla więźnia

„Ciemność nie może być rozproszona przez ciemność, tylko światło może to zrobić. Nienawiści nie można zwalczyć nienawiścią, tylko miłością można to zrobić” – Martin Luther King

 

Kolejny rok dobiega końca. Czas pełen zmian w każdej przestrzeni naszego życia.. Jaki był? Jeden z lepszych, a może jednym z najcięższych…? Dla nas, zaangażowanych w działalność społeczną, był to rok szczególny – powstały nowe wyzwania, spotkaliśmy nowych wspaniałych ludzi. Jedni zostali, inni poszli dalej. Wszyscy cenni!

Jako naród i ludzie jesteśmy w bardzo nowym miejscu. Media jeszcze mocniej bombardują nas informacjami o zamachach, terrorystach, falach uciekających przed agresją ekstremistów, układach, nadużyciach… Niepokój jest wlewany do niemal każdej sfery naszego życia. Co tu zrobić? Jak się znaleźć, żeby pozostać człowiekiem?

W świetle tego, co pwiedział Martin Luther King, dzisiaj liczy się każdy akt uprzejmości, bezinteresowności i miłości. Wszyscy jesteśmy spragnieni tego, jak sucha ziemia deszczu! Nie mamy może bezpośredniego wpływu na to, co się dzieje tam gdzieś w świecie. Mamy jednak wpływ na to, co się dzieje w nas samych i w naszym najbliższym otoczeniu! To jest miejsce, które możemy świadomie i aktywnie zmieniać!

Znów więc będziemy wysyłać kartki do więźniów… Jaki by nie był ten rok, mamy szansę na refleksję w świetle miłości. Życząc anonimowym ludziom tego, co sami byśmy chcieli widzieć i doświadczać: głębokiej przemiany, miłości, zrozumienia, pokoju.. Wszystkiego tego w czym chcemy, żeby i nasze dzieci mogły wzrastać! Dużo jest teoretyków – bądź praktykiem!

Ten mały akt dobroci kosztuje tyle, ile przelanie na kartkę paru dobrych słów i wysłanie jej do tych, o których „normalne” społeczeństwo wolałoby zapomnieć.

Szukajmy porozumienia! Budujmy więzi, mosty i harmonię! Zasługujesz na to, żeby poczuć odrobinę ciepła dla drugiego człowieka! Możesz tym małym aktem dobroci skruszyć skamieniałe serce… Wlać życie tam, gdzie jedynie tlą się opary żalu i smutku! Rozpalić nadzieję i wiarę w ludzi.. W Ciebie i we mnie…

 

Jeśli chcesz się włączyć i wysłać kartkę do więzień, napisz do nas:

[email protected] (Kamil) lub [email protected] (Mariusz). Możesz także wysłać prywatną wiadomość przez profil Przebudzonych na Facebooku.

Podamy wam imiona więźniów. Poprosimy, żeby wysłać kartki na adres Stowarzyszenia, a my je przekażemy bezpośrednio konkretnym osobom.

W razie pytań lub wątpliwości piszcie do nas. Pomożemy najlepiej jak potrafimy.

 

Z wdzięcznością,

Stowarzyszenie „Przebudzeni”

 

Gassho