Notatka z warsztatu Big Mind

W niedzielę 24 kwietnia odbył się warsztat Big Mind w Wilanowie poprowadzony przez Genpo Roshiego

Marcin Różański
Big Mind to podróż w głąb siebie do naszych osobowości, które często wzajemnie się wykluczają, o czym nie zawsze zdajemy sobie sprawę.
Technika daje świeże spojrzenie na stare sprawy naszego umysły i codzienną praktykę.

„Czy dziś siedzieć zen, czy odpuścić sobie medytację” To częsty dylemat wszystkich, którzy próbowali kiedykolwiek praktykować. Kto zadaje te pytania, kim jest zwolennik medytacji, a kim leniuszek szukający wymówki. Co zyskujemy, a co tracimy wybierając jedną z opcji?

Na wiele pytań uzyskujemy odpowiedź w czasie Big Mind z Genpo Roshim. Sztuką rozwoju jest w pierwszej kolejności uświadomienie sobie, gdzie jesteśmy i czym jesteśmy. Czym są głosy w głowie, które motywują i demotywują.

Pytania mistrza powodują otwarcie nowych szufladek w naszym umyśle, przypominają zapomniane aspekty naszej praktyki i naszego Ja. Dzięki nim możemy zobaczyć i usłyszeć więcej od siebie samych. Nauczyciel prowadzi nas wykluczając lub dodając pewne aspekty. Daje nam to szansę na spojrzenie na nasz umysł holistycznie z dystansem.

Technika przeznaczona jest dla osób, które dopiero zaczynają swoją drogę z praktyką, a także dla osób z dużym doświadczeniem w zen. Potwierdza to uniwersalizm i bezpieczeństwo tej metody.
Big Mind daje możliwość odpowiedzenia sobie na pytania, gdzie jestem i kim jestem. Co ważne, umożliwia wgląd w nasz umysł na wielu płaszczyznach.