Nowy Rok 2012

To już chyba tradycja, że pod koniec każdego roku nasze stowarzyszenie organizuje małą zbiórkę, którą przeznaczy na dobroczynne cele.

Każdy, kto przekaże nam więcej niż 15 złotych, otrzyma upominek w postaci kalendarza biurkowego na rok 2012. Na jego kartach umieściliśmy wypowiedzi medytujących więźniów ozdobione fotografiami japońskiego klasztoru zen, w którym przez kilka miesięcy tego roku przebywała założycielka „Przebudzonych”.

W tym roku poza celem ogólnym organizujemy też środki dla jednego z praktykujących, który niebawem wyjdzie na wolność. Zanim otrzyma pomoc ze strony państwa, będzie musiał spędzić kilka dni u kogoś znajomego, pod gołym niebem, albo… w zorganizowanym przez nas pokoju. To jest właśnie cel szczególny tegorocznej zbiórki.

Zależy nam na tym, żeby się udało, bo te kilka pierwszych dni potrafi być dla kogoś opuszczającego zakład karny mocno dezorientującym doświadczeniem, które jest w stanie uaktywnić dawno zakorzenione nawyki. Pomagając w znalezieniu tymczasowego lokum przecinamy pewien łańcuch przyczyny i skutku, pokazując jednocześnie, że możliwy jest od samego początku całkiem inny kierunek.

 

Dane do przelewu:

  • Numer rachunku bankowego: 38 1060 0076 0000 3200 0138 3338 (bank BPH).
  • Tytuł przelewu: Darowizna na cele statutowe Stowarzyszenia
  • Dane adresowe:
    Stowarzyszenie „Przebudzeni”
    ul. Jelenia 38/29
    54-242 Wrocław

Każdego, kto chce otrzymać kalendarz, prosimy o wysłanie e-maila z adresem korespondencyjnym na [email protected] (w temacie prosimy podać: „kalendarz 2012”).

Jeszcze raz, życzymy wszystkiego dobrego w Nowym Roku 2012 – obyśmy razem osiągnęli prawdziwe szczęście i wyzwolili wszystkich od cierpienia!