Podsumowanie akcji „ROZBIJ MURY KARTKĄ OTUCHY I WSPARCIA 2014”

Pod koniec zeszłego roku Stowarzyszenie „Przebudzeni” już po raz trzeci zorganizowało akcję wysyłania kartek świąteczno – noworocznych do więźniów.

Jak i w poprzednich latach, chęć udziału wyraziła spora grupa ludzi z calego kraju i nie tylko.

Teoretycznie wysłaliśmy ok. 210 kartek do 106 więźniów. Trudno powiedzieć, ile było ich faktycznie. Do części nigdy nie doszły, część dostała więcej. W każdym razie na tych, którzy je otrzymali, zrobiły spore wrażenie!

Więzienia są miejscem, gdzie nie doświadcza się wielu dobrych uczuć, nie wspominając o bezinteresownej pomocy i wsparciu. Każde dobre słowo jest na wagę złota!

W listach z podziękowaniami od więźniów przebijała potrzeba kontaktu, bliskości, miłości. Wszystko to, czego nie mają; co stracili, może nigdy w życiu nie mieli, a co jest esencją życia ludzkiego. Często były to jedyne kartki, jakie dostali w całym roku – jedyny kontakt z ludźmi spoza Zakładów Karnych. Jakie to ważne! Ci ludzie wyjdą pewnego dnia na wolność. Dzięki tym słowom i wsparciu skłaniamy ich do wewnętrznej refleksji – do myślenia, że jednak w społeczeństwie są również Ci „dobrzy”, którzy bezinteresownie są dla drugiego człowieka. Naszym celem jest zasianie fascynacji dobrem. Pokazanie, że nie są wcale na straconej pozycji, jeśli tylko wybiorą się w podróż do wnętrza siebie powodując głęboką przemianę. Ciągle jest dla nich nadzieja!

Akcja wysyłania kartek ma też i drugą stronę! Zmusza nas tutaj do wskrzeszenia dobrych, bezinteresownych życzeń do ludzi, którzy na codzień są na marginesie społeczeństwa. „Metta Bhavana” – medytacja miłości. Kiedy spotykam się z drugim człowiekiem na innej płaszczyźnie – gdzie nie ma murów, ciężkich hstorii, obciążających okoliczności… Jest akceptacja i chęć dzielenia się dobrem.. a to przynosi efekty w nas samych.. Otwiera na siebie i drugiego człowieka.. Dając, jesteśmy też obdarowywanymi!

Piękno Miłości….!

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do akcji. W imieniu Więźniów i „Przebudzonych”

Zapraszamy do całorocznej współpracy!

Gassho! Yoshio