Wysyłanie kartek świątecznych do więźniów

Drodzy Członkowie i Sympatycy „Przebudzonych”,

Po raz kolejny w tym nieustannym cyklu zbliżamy się do końca roku i tradycyjnie będziemy obchodzić Święta Bożego Narodzenia. Wszyscy z różnej perspektywy będziemy to przeżywać. Jako Buddyści chcemy się włączyć w ten ważny okres powtarzając akcję wysyłania kartek świątecznych do osadzonych w Zakładach Karnych.

Na co dzień zajmujemy się tymi, którzy są odseparowani od społeczeństwa. Nie osądzamy ich – zrobił to już wymiar sprawiedliwości. Traktujemy ich jak ludzi, którzy kiedyś też mieli rodziny i życie, a ich wybory sprowadziły ich do niewyobrażalnie ciężkiej sytuacji.
Samo bycie odseparowanym jest ciężkim wyzwaniem, ale separacja w więzieniach jest czymś bez porównania o wiele bardziej tragicznym!

Stąd też po raz kolejny nasza akcja wysyłania kartek świątecznych do więźniów. Zachęcamy do wzięcia udziału i podzielenia się życzliwością z tymi, którzy są pozbawieni jakiegokolwiek ciepła w relacji z drugim człowiekiem.
To nie jest buddyjska akcja – jest ponad tym. To akcja od ludzi do ludzi. Przesyłanie uniwersalnych życzeń wsparcia i motywacji do pracy nad sobą.. – a oddźwięk za murami więzień jest niesłychany!

W tym roku akcję będą  prowadzili:

Asia: [email protected]         oraz              Kamil: [email protected]

Piszcie więc! Powiedzcie ile kartek chcecie wysłać. Podamy Wam imiona więźniów i poprosimy, żeby napisane kartki w kopercie wysłać na adres Stowarzyszenia. My dopiszemy cały adres konkretnej osoby, jej imię i nazwisko i prześlemy dalej do adresatów. Do kartek prosimy dołączyć również znaczki. W tamtym roku odzew był ogromny i będziemy wdzięczni za znaczki, które mogą być już bezpośrednio naklejone na kartki…

Kartki można wysyłać do samych świąt, nie będzie więc za późno poprosić o imiona skazanych nawet przed samym Bożym Narodzeniem. Będziemy je przesyłać tak długo, jak długo będą przychodzić.

Adres Stowarzyszenia:

Stowarzyszenie „Przebudzeni”
Ul. Jelenia 38/29
54-242 Wrocław

W razie pytań czy wątpliwości piszcie: [email protected]